fbpx
ogrody Wrocław projektowanie

Czy warto kupić robota koszącego?

Trawnik – jeden z najważniejszych elementów ogrodu. Każdy właściciel trawnika chcę, żeby jego ogród ciągle był estetyczny, piękny i zadbany. Wymaga to ciągłej pielęgnacji – naszego wysiłku, zaangażowania i czasu. Jedną z najważniejszych czynności jest regularne koszenie. 

Pomocą tu obecnie służą automatyczne kosiarki. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takiego urządzenia musisz sprawdzić dane oraz informacje o wybranym sprzęcie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Czy warto inwestować w kosiarkę automatyczną? Skupimy się na korzyściach, które zyskujesz przy jej zakupie.

Roboty koszące marki Wiper
Roboty koszące marki Wiper
Roboty koszące marki Cramer
Roboty koszące marki Cramer
Roboty koszące marki Robomow
Roboty koszące marki Robomow
Roboty koszące marki Wolf Garden
Robot koszący Wolf Garden
Roboty koszące marki Husqvarna
Roboty koszące marki Husqvarna

Roboty koszące marki Cub Cadet
Roboty koszące marki Cub Cadet

Jakie zalety ma robot koszący? 

Czym jest kosiarka automatyczna? Robot koszący – to niewielkie samodzielne urządzenie, które w określonym czasie i na określonym obszarze wykosi nasz trawnik. Nie potrzebna tu jest ingerencja człowieka. Sprzęt działa na podobnej zasadzie co robot sprzątający – odbiera sygnały specjalnych przewodów indukcyjnych. Automatyczna kosiarka porusza się po trawniku tylko w granicach, które wcześniej są wyznaczone za pomocą wspomnianych już przewodów obwodowych. Urządzenie jest wyposażone w automatykę, która reguluje wysokość koszenia trawy oraz określony czas pracy (możemy bez problemu zaprogramować harmonogram pracy).

Automatyczna kosiarka ma kilka zalet

  • To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas oraz ciągle utrzymywać trawnik w pięknym stanie. Kosiarka automatyczna pozwala nam poświęcić wolne chwile np. na grillowanie z bliskimi lub czytanie książki na leżaku. Pracę urządzenia możemy zaplanować w każdej chwili – nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu.
  • Robot koszący jest niemal bezgłośny – nikomu nie przeszkadza. Praca robotów koszących nie zakłóca spokoju i ciszy, jak to zazwyczaj jest w przypadku zwykłych kosiarek spalinowych. 
  • Urządzenie doładowuje się automatycznie. Automatyczna kosiarka ma wydajne akumulatory. Niektóre modele pozwalają na pracę nawet w ciągu kilku godzin (po naładowaniu). 
  • Bezpieczeństwo – nie musisz nadzorować pracy robota koszącego. Automatyczne urządzenie posiada zabezpieczenia i czujniki, które gwarantują bezpieczeństwo pracy.  Przy podnoszeniu robot natychmiastowo przestaje pracować (idealnie sprawdza się w rodzinach z dziećmi). W sytuacjach nieprzywdzianych wystarczy nacisnąć przycisk „stop”, aby natychmiast zatrzymać robota.
  • Na rynku są modele robotów koszących, które mogą pracować przy każdej pogodzie (nawet w deszczu).
  • Oprócz powyższych zalet trzeba podkreślić na tym, że robot kosi trawę równomiernie na całej powierzchni. Trawnik będzie jednolity, bez śladów koszenia.

Na naszej stronie [ Roboty koszące ] znajdziesz bogatą ofertę różnych modeli kosiarek automatycznych. Są to urządzenie wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że nasi eksperci zawsze służą pomocą – doradzą i pomogą wybrać odpowiedniego robota. Zapraszamy do kontaktu.

Zadbaj o swój czas wolny z bliskimi oraz piękny trawnik już dziś a nie pożałujesz.

Skontaktuj się z nami