fbpx
Aranżacja ogrodów Wrocław

Kosiarka automatyczna (robot koszący) – szybki i łatwy sposób na piękny trawnik

Zadbany zielony trawnik wokół domu jest marzeniem każdego właściciela ogródka. To zaś także dodatkowa praca i obowiązki, m. in. regularne koszenie. Kiedyś kosiarka kojarzyła się nam ze sporym wysiłkiem fizycznym i hałasem, ale obecnie to już historia. Na rynku mamy automatyczne kosiarki, które bez ingerencji człowieka cicho koszą trawę i samodzielnie dbają o estetyczny wygląd wokół domu. Nic nie trzeba robić – tylko zainwestować w robota koszącego, który skutecznie zadba o trawnik w ogrodzie.

Podstawowe zasady pracy robota koszącego.

Wystarczy raz ustawić harmonogram i zakres pracy 

Takie proste a daje imponujące rezultaty. Wystarczy zapewnić doładowanie akumulatora oraz ustalić harmonogram koszenia. Tylko tyle trzeba, żeby po zakupie robota koszącego cieszyć się zadbanym trawnikiem (a przy tym nie musisz pamiętać o koszeniu). Istnieją modele, którymi można sterować za pomocą smartfona (wymaga to jednak specjalnego oprogramowania).

Automatyczna kosiarka kosi tylko w granicach, które wcześniej są wyznaczone za pomocą specjalnych przewodów indukcyjnych. Trzeba tylko zapewnić dostęp do doładowania i robot samodzielnie będzie się ładował, zatem pracował w określonych godzinach i dniach. 

Trawnik przycięty robotem koszącym

Skoszona trawa zostaje pod kołami. W przeciwieństwie do kosiarek ręcznych, robot nie przerzuca skoszonej trawy na bok, ani też nie zbiera do dedykowanego kosza. Koszenie odbywa się często i regularnie, dlatego trawa nie ma możliwości szybko urosnąć. Nie musisz wywozić pokosu – kosiarka automatyczna rozsypuje go na powierzchni trawnika – działa to jako dodatkowy naturalny nawóz.

Automatyczne kosiarki mogą mieć jeden nóż (stały) lub kilka (a nawet kilkanaście), które się obracają wokół tarczy. One są cienkie i ostre. Podczas przenoszenia sprzętu lub jeśli robot w trakcie pracy trafia na przeszkodę tarcza z nożami jest natychmiast chowana (urządzenie wyłącza się). Dzięki temu sprzęt jest bardzo bezpieczny. 

Kosiarka automatyczne to idealny sposób na zadbany ogród oraz na oszczędność Twojego wolnego czasu. Zarządzaj czasem prawidłowo, wykorzystując nowe technologie i możliwości. 

Zapoznać się z naszymi robotami koszącymi możesz na stronie Roboty koszące lub kliknij przycisk poniżej

Skontaktuj się z nami